kiaulės skerdena

kiaulės skerdena
kiaulės skerdena statusas Aprobuotas sritis gyvulininkystė apibrėžtis 1. Paskerstos kiaulės kūnas nuleistu krauju, su oda arba be jos, su galva arba be jos, be vidurių, vidaus organų ir vidaus riebalų, uodegos, kojų, nupjautų per kulno ir čiurnos sąnarius, lyties organų ir šerių, kai kiaulių skerdenos vertinamos ir klasifikuojamos pagal svorį ir lašinių storį; 2. Paskerstos kiaulės kūnas nuleistu krauju, su oda, galva, uodega, priekinėmis ir užpakalinėmis kojomis, be liežuvio, vidurių, vidaus organų, vidaus riebalų, diafragmos, lyties organų, šerių ir nagų, kai kiaulių skerdenos vertinamos ir klasifikuojamos pagal raumeningumą. atitikmenys: angl. carcase vok. Schlachtkörper pranc. carcasse šaltinis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. liepos 29 d. įsakymas Nr. 279 „Dėl Kiaulių skerdenų kokybės įvertinimo ir klasifikacijos techninio reglamento“ (Žin., 2002, Nr. 79-3351, Nr. 115-5175, 2004, Nr. 54-1869)

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Поможем написать реферат

Look at other dictionaries:

  • Schlachtkörper — kiaulės skerdena statusas Aprobuotas sritis gyvulininkystė apibrėžtis 1. Paskerstos kiaulės kūnas nuleistu krauju, su oda arba be jos, su galva arba be jos, be vidurių, vidaus organų ir vidaus riebalų, uodegos, kojų, nupjautų per kulno ir čiurnos …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • carcase — kiaulės skerdena statusas Aprobuotas sritis gyvulininkystė apibrėžtis 1. Paskerstos kiaulės kūnas nuleistu krauju, su oda arba be jos, su galva arba be jos, be vidurių, vidaus organų ir vidaus riebalų, uodegos, kojų, nupjautų per kulno ir čiurnos …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • carcasse — kiaulės skerdena statusas Aprobuotas sritis gyvulininkystė apibrėžtis 1. Paskerstos kiaulės kūnas nuleistu krauju, su oda arba be jos, su galva arba be jos, be vidurių, vidaus organų ir vidaus riebalų, uodegos, kojų, nupjautų per kulno ir čiurnos …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”